UŽIVATELSKÝ TEST: Unisex chytré hodinky Smartomat Roundband 2

Jednoduchý elegantní design, čtyři barevné verze, nízká hmotnost a velmi dobře čitelný displej, to vše získáte s hodinkami Smartomat Roundband 2

Chytré hodinky Smartomat Roundband 2 nabízejí všechny potřebné funkce včetně několika sportovních režimů, díky minimalistickému designu a více barevným provedením jsou vhodné pro ženy i pro muže, do společnosti i každodenní sportovní aktivity.

armodd-damske-hodinky

armodd-panske-hodinky

Smartomat Roundband 2

Po rozbalení na vás v krabičce čekají samotné hodinky Roundband 2, český návod, který vám srozumitelně krok za krokem popíše instalaci aplikace, spárování s telefonem i následné používání hodinek a jejich funkce. V balení samozřejmě nechybí nabíječka – tu mají chytré hodinky Smartomat Roundband odlišnou od klasických magnetických příchytek.

Jedná se o pouzdro, do kterého hodinky zavřete a následně USB kabel připojíte k napájení. Jako u všech nově koupených hodinek je dobré je před použitím nabít do maxima.

První kroky s hodinkami

Než se vám hodinky nabijí, načtěte si pomocí telefonu QR kód z českého návodu – na výběr je aplikace pro Android i pro iOS. Hodinky Roundband 2 používají aplikaci Da Fit, která (pokud máte svůj mobilní telefon v češtině) s vámi bude komunikovat česky. V aplikaci si můžete založit osobní profil, v němž si pak lze nastavit denní cíle (např. počet ušlých kroků).

Da Fit
ANDROID
Da Fit
iOS

Spárování přes Bluetooth provedete v aplikaci, po úspěšném spojení s telefonem se na hodinkách objeví automaticky správné datum a čas. Pokud chcete naplno využívat možnosti hodinek, doporučujeme povolit všechny požadované přístupy k funkcím telefonu.

Smartomat Roundband 2

TIP NA OVLÁDÁNÍ HODINEK

Hodinky mají jedno boční tlačítko a jedno dotykové v dolní části displeje

Boční tlačítko

 • dlouhý stisk zapnutí/vypnutí hodinek
 • krátký stisk návrat do menu

Dotykové tlačítko

 • krátký stisk přepínání mezi funkcemi
 • dlouhý stisk aktivace funkce

Na co se hodí Smartomat Roundband 2

Díky nízké hmotnosti hodinek je můžete nosit opravdu celý den a nemusíte je sundávat ani v noci – pokud si chcete měřit spánek, ani to jinak nepůjde. Pozor, spánek hodinky měří pouze v intervalu 22.00–8.00, takže odpolední odpočinek vám Roundband 2 nezaznamená. Při nastavování asi začnete vzhledem ciferníku – máte výběr ze tří variant, které volíte v aplikaci, všechny se vyznačují velmi dobrou čitelností, což je zásluha TFT displeje a 6 stupňů intenzity jasu. Hodinky jsou tedy dobře čitelné i za jasného denního světla, večer můžete jas snížit.

Chytré hodinky disponují sadou běžných funkcí, jež od hodinek očekáváte – budík se slušnými vibracemi, stopky, počasí a samozřejmě notifikace hovorů a zpráv (včetně všech obvyklých chatovacích aplikací). Jednou z méně obvyklých funkcí je dálkové ovládání fotoaparátu na telefonu – dotykem displeje můžete pořizovat fotky, dokud jste v dosahu Bluetooth připojení.

V tréninkových a zdraví monitorujících funkcích jsou hodinky Roundband 2 vybaveny velmi dobře. Měření krevního tlaku a tepu je doplněno i o saturaci krve kyslíkem – díky němu můžete pozorovat zlepšování vaší kondice. Trénovanější tělo totiž dokáže v zátěží udržet v krvi vyšší procento kyslíku.

Smartomat Roundband 2

Vaše kroky měří hodinky automaticky, konkrétních sportovních aktivit si v položce Training můžete vybrat hned sedm: chůzi, běh, jízdu na kole, skákání přes švihadlo, badminton, basketbal a fotbal. Doporučujeme hodinky pravidelně synchronizovat s telefonem – data se zaznamenají a uloží v aplikaci, v hodinkách nezůstávají.

Výdrž a odolnost hodinek

Hodinky po plném nabití a při běžném využití – zapnuté notifikace, občasné měření tepu/tlaku, sportovní aktivity – vydržely přes 3 dny, při intenzivnějším používání počítejte spíše se dvěma, při vypnutých notifikacích a bez využívání měřicích funkcí by měly vydržet dva týdny.

Smartomat Roundband 2

Můžete s nimi bez obav běhat v dešti nebo si mýt ruce, na plavání a potápění je ale nedoporučujeme – stupeň krytí IP67 není pro dlouhý pobyt ve vodě stavěný. K recenzi jsme měli růžovou verzi hodinek, k dispozici jsou i další tři barevné varianty, modrá, bílá a černá. Vzhledem k většímu průměru displeje než u čistě dámských modelů ARMODD Candywatch Premium nebo ARMODD Candywatch Crystal chytré hodinky Smartomat Roundband 2 sluší i lidem s širším zápěstím. Chytré hodinky Smartomat Roundband 2 lze vřele doporučit všem, kdo chtějí mít jednoduché chytré hodinky, které mají dostatek potřebných funkcí a lze je využívat při sportu i jako elegantní doplněk.

Popis produktu

 • Značka: Smartomat
 • Model: Roundband 2
 • Barva: černá, bílá, modrá růžová
 • Materiál: plast / minerální sklíčko
 • Voděodolnost: IP67
 • Tvar: kulatý displej
 • Displej: TFT dotykový 1,3“
 • Ciferník: 240 × 240 px
 • Řemínek: 19,5 cm
 • Hmotnost: 40 g
 • Výdrž: 5 / 15 dní (běžný provoz / pohotovostní režim)

Co najdete v balení

 • Hodinky Roundband 2
 • Dobíjecí kabel (USB-A -> nabíjecí pouzdro)
 • Návod v českém jazyce

Vybavení

Kompatibilita: Android 5.0 a vyšší / iOS 9.0 a vyšší
Aplikace: Da Fit v češtině
Menu hodinek: angličtina
Připojení: Bluetooth

Smart funkce: upozornění na příchozí zprávy a hovory, počasí, budík (vibrace), stopky, dálkové ovládání fotoaparátu, měření krevního tepu a tlaku, saturace kyslíku, monitoring spánku, měření vzdálenosti/krokoměr

Sportovní aktivity: chůze, běh, jízda na kole, švihadlo, badminton, basketbal, fotbal

Senzory: akcelerometr, gyroskop, oxymetr

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení