UŽIVATELSKÝ TEST: Chytré hodinky Smartomat Squarz 8 Pro s celodotykovým displejem

Když chcete mít svou sportovní aktivitu přímo na očích, sáhněte po elegantních chytrých hodinky Smartomat Squarz 8 Pro. Ze 4 barevných variant si vyberou ženy i muži.

Chytré hodinky Smartomat Squarz 8 Pro vám poskytnou kancelářské funkce, nabízejí také sadu sportovních režimů na ven i do haly, jejich elegantní design a čtyři barevná provedení dávají možnost vybrat si ženám i mužům.

armodd-damske-hodinky

armodd-panske-hodinky

Smartomat Squarz 8 Pro

Jak je u hodinek Smartomat zvykem, po otevření krabičky v ní najdete chytré hodinky, nabíjecí kabel a přehledný návod v češtině, který vás krok za krokem provede instalací a seznámí vás s ovládáním a funkcemi hodinek. Squarz 8 Pro má podobnou nabíječku jako jiný model od Smartomatu – Roundband 2, jde o pouzdro, do kterého chytré hodinky zacvaknete a USB kabelem pak nabíjíte. Než začnete hodinky používat, je vhodné nabít je do maxima.

Seznámení se s hodinkami

Z českého návodu si pomocí vašeho telefonu naskenujete QR kód podle operačního systému – na výběr je Android a iOS. V obchodě Google Play nebo AppStore si následně stáhnete aplikaci LinkTo Sport, která je kompletně v češtině. Jazyk se nastavuje podle telefonu, takže i váš telefon musí mít menu v češtině, aby s vámi aplikace komunikovala v rodném jazyce. V aplikaci máte možnost založení osobního profilu, kde zadáte pohlaví, výšku váhu a věk.

LinkTo Sport
ANDROID
LinkTo Sport
iOS

Po zapnutí hodinek je nejrychlejší cesta, jak je spárovat s mobilem přes QR kód. Ten najdete v menu hodinek, stačí pak fotoaparátem mobilu namířit na displej hodinek. Spárováním se na chytrých hodinkách automaticky nastaví správné datum a čas, dále budete vyzváni k povolení přístupu k funkcím telefonu, aby mohly chytré hodinky správně fungovat.

Smartomat Squarz 8 Pro

Chytré hodinky mají jedno tlačítko na boku, kterým zapínáte displej – případně můžete povolit rozsvícení displeje pootočením zápěstí. Navigace v menu chytrých hodinek je intuitivní, pomoci celodotykového displeje listujete nabídkou, ťuknutím pak požadovanou funkci spustíte. Na hlavní ciferník se nejsnadněji vrátíte dvojím stiskem bočního tlačítka.

Co všechno Squarz 8 Pro umí

Chytré hodinky Squarz 8 Pro využijete i v práci – můžete si nastavit notifikace prakticky ze všech chatovacích aplikací, které lze přečíst přímo na displeji hodinek. Příchozí hovory a SMS jsou samozřejmostí, zvolit můžete i upozorňování na nové e-maily. Šikovná funkce navíc je ovládání hudebního přehrávače, který umí pouštět, pauzovat a přeskakovat (dopředu/dozadu) písničky, které si v mobilu pouštíte. Pokud se rádi fotíte, můžete hodinky také využít jako vzdálenou spoušť fotoaparátu. Když budete chtít využít vibrační budík, musíte to udělat v aplikaci, přímo na hodinkách ho nastavit nelze.

Co se týká životního stylu, zdraví a sportování, Smartomat Squarz 8 Pro nabízí dostatek funkcí pro monitoring vašich aktivit. Protože chytré hodinky skoro nic neváží (40 g), nemusíte je sundávat ani v noci a můžete tak využít měření délky a kvality spánku. Přes den hodinky měří vaše aktivity včetně ušlých kroků, kilometrů a spálených kalorií. Svou kondici pak můžete sledovat díky měření krevního tlaku, srdečního tepu a saturace krve kyslíkem. Zlepšení poznáte třeba i podle vyššího procenta kyslíku v krvi v zátěži.

Kromě automatického měření kroků chytré hodinky Smartomat Squarz 8 Pro v položce Sports dávají na výběr 7 různých měřených aktivit: chůze, chůze na pásu, běh, běh na pásu, jízda na kole, turistika a plavání – v každé lze nastavit cíl, jehož chcete dosáhnout: vzdálenost, čas nebo spálené kalorie.

Smartomat Squarz 8 Pro

Co chytré hodinky vydrží

Po plném nabití hodinky vydržely přes 4 dny při nižším využívání funkcí. Jakmile začnete využívat naplno měření vašeho stavu a různé sportovní aktivity, počítejte s nabíjením každé dva dny. Pokud byste nepoužívali žádné měřicí funkce, hodinky vydrží přes dva týdny.

Smartomat Squarz 8 Pro

Díky krytí IP68 se nemusíte obávat prachu ani vody při běžném používání. Plavání a potápění však není výrobcem doporučeno.

Chytré hodinky jsou k dispozici ve 4 barevných variantách, černé, stříbrné, modré a růžové. Tělo hodinek je 4×3 cm, takže je mohou nosit i lidé s útlým zápěstím – nemusíte se tedy bát, že by působily jako příliš velké. Smartomat Squarz 8 Pro lze doporučit každému, kdo hledá chytré hodinky využitelné pro sport i jako pomocníka při práci.

Popis produktu

 • Značka: Smartomat
 • Model: Squarz 8 Pro
 • Barva: černá, stříbrná, modrá, růžová
 • Materiál: ocel / minerální sklíčko
 • Voděodolnost: IP68
 • Tvar: obdélníkový displej
 • Displej: TFT dotykový 1,3“
 • Ciferník: 240 × 240 px
 • Řemínek: 18,5 cm
 • Hmotnost: 40 g
 • Výdrž: 5 / 15 dní (běžný provoz / pohotovostní režim)

Co najdete v balení

 • Chytré hodinky Squarz 8 Pro
 • Dobíjecí kabel (USB-A -> nabíjecí pouzdro)
 • Návod v českém jazyce

Vybavení

Kompatibilita: Android 5.1 a vyšší / iOS 9.0 a vyšší
Aplikace: LinkTo Sport v češtině
Menu hodinek: angličtina
Připojení: Bluetooth

Smart funkce: upozornění na příchozí zprávy a hovory, počasí, budík (vibrace), stopky, dálkové ovládání fotoaparátu, měření krevního tepu a tlaku, saturace kyslíku, monitoring spánku, měření vzdálenosti/krokoměr

Sportovní aktivity: chůze, chůze na pásu, běh, běh na pásu, jízda na kole, turistika, plavání

Senzory: akcelerometr, gyroskop, oxymetr

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení