Recenze: Designové chytré hodinky Smartomat Squarz X GPS

Hodinky, které pohlídají vaše sportovní aktivity a pomohou vám zlepšit fyzickou kondici, to jsou Smartomat Squarz X GPS

Chytré hodinky s přesným senzorem GPS v oblíbeném hranatém designu Smartomat Squarz X GPS si oblíbí hlavně sportovci, kteří preferují venkovní aktivity jako běh nebo jízdu na kole. Na hodinkách si můžete vybrat z 12 přednastavených displejů nebo si vytvořit vlastní originální vzhled displeje.

armodd-panske-hodinky

Smartomat Squarz X GPS

Elegantní sportovní hodinky Smartomat Squarz X GPS mají odolné tělo z oceli v černé barvě, jejich displej chrání Gorilla Glass sklíčko. V dárkové krabičce naleznete dva řemínky – lehký silikonový díky jeho zanedbatelné hmotnosti oceníte při všech sportovních aktivitách, elegantní kovový s pohodlným magnetickým zapínáním udělá z chytrých hodinek módní doplněk do společnosti.

Hodinky jsou vybaveny dvěma bočními tlačítky, kterými zapínáte/zhasínáte displej nebo se vracíte zpět v menu, případně na domácí zobrazení. Displej lze také rozsvítit zvednutím zápěstí, tuto funkci lze aktivovat v menu hodinek. Leváci ocení možnost přepnutí orientace displeje – hodinky můžete nosit na pravé ruce a tlačítka budete mít pohodlně směrem k zápěstí, nikoli z druhé strany.

Instalace aplikace a párování

Nejprve doporučujeme nabít chytré hodinky pomocí dodaného kabelu s magnetickým konektorem. Dejte pozor, abyste nezkratovali konektory například tím, že by se vám omylem přichytily na kovový řemínek – je lepší nejdřív připojit k hodinkám a teprve pak dát adaptér do zásuvky (případně do USB portu v počítači).

Během nabíjení si stáhněte do mobilního telefonu aplikaci LeMovt – je k dispozici jak pro Android telefony tak pro iPhony. Nejsnadnější cesta je naskenovat fotoaparátem telefonu QR kód, jež naleznete v krabičce s hodinkami a který vás nasměruje do obchodu přímo na správnou aplikaci.

LeMovt
ANDROID
LeMovt
iOS

Přes Bluetooth přístroje spárujete – v aplikaci LeMovt vyberete v dolním menu položku „Nastavení“ a následně „Párování“. (Na této stránce můžete také zapnout automatickou synchronizaci hodinek s telefonem.) Chytrým hodinkám po spárování povolíte přístup k funkcím telefonu – pro správné fungování doporučujeme povolit všechny. Spárováním Smartomat Squarz X GPS s telefonem se na nich automaticky nastaví aktuální datum i čas. V Bluetooth menu telefonu se hodinky zobrazují jako Squarz X# + několik čísel.

Smartomat Squarz X GPS screeny mobilní aplikace

TIP

Pokud chcete mít aplikaci i menu hodinek v češtině, je tak třeba mít nastavený operační systém telefonu – jakmile přepnete jazyk telefonu do češtiny, aplikace i menu hodinek se přepnou do stejného jazyka automaticky.

Co Smartomat Squarz X GPS nabízí

Chytré hodinky umožní nastavit vzhled podle sebe – na výběr máte ze 12 přednastavených displejů, plus si můžete vytvořit jeden vlastní. V jednoduchém editoru v telefonní aplikaci si můžete poskládat komponenty, které chcete na displeji zobrazit, měnit můžete jejich rozložení i barvu pozadí a textu. Pozor, jakmile vytvoříte nový vlastní design, předchozí se tím přemaže.

Smartomat Squarz X GPS screeny mobilní aplikace

Hodinky Smartomat Squarz X GPS nabízejí možnost notifikací – umí vás upozornit na hovory, SMS i na zprávy z jiných chatovacích aplikací (WhatsApp, Messenger), můžete si nastavit i upozornění na příchozí e-maily. Díky senzorům hodinky měří vaše denní činnosti, ušlé kroky a vzdálenost, spálené kalorie a minuty aktivity. Zapnout lze i měření délky a kvality spánku. V hodinkách nebo aplikaci jde nastavit budík, vibrace jsou ale poměrně jemné i na maximální stupeň, takže pokud máte opravdu hluboké spaní, doporučujeme ještě pro jistotu záložní zvukový budík.

Vzhledem ke sportovnímu využití hodinek v nich najdete stopky, časovač odpočtu a snímač tepu, který lze nastavit na průběžné měření během celého dne. V menu najdete i „Dechové cvičení“, což je relaxační program, který vám vizuálně a vibracemi pomůže zklidnit dech.

V rámci dosahu Bluetooth signálu můžete pomocí hodinek Smartomat Squarz X GPS vyhledat ztracený telefon, další samostatnou položkou v menu je počasí, které zobrazuje lokaci, teplotu, oblačnost, vlhkost i směr a sílu větru.

S GPS se neztratíte

Chytré hodinky Smartomat Squarz X GPS jsou jako stvořené pro aktivní jedince – díky vlastnímu GPS senzoru nemusíte mít při sportu telefon v dosahu hodinek, všechna data lze synchronizovat poté, co sportovní aktivitu ukončíte. Při chůzi, běhu i jízdě na kole chytré hodinky zaznamenávají rychlost a trasu, také vám pak poskytnou nejen trasu, zdolanou vzdálenost a čas, ale i vaše průměrné tempo na kilometr. Trasu vám zobrazí i displej hodinek, pohodlnější a podrobnější data si můžete prohlédnout po synchronizaci s telefonem.

Smartomat Squarz X GPS

Kromě venkovních aktivit hodinky nabídnou také spinning (označený jako Cyklistika v hale), kde se měří čas, tep a spálené kalorie. Tento režim lze tedy využít i na ostatní indoor aktivity jako například badminton.

Při běžném používání nám hodinky vydržely bez nabíjení 5 dní, v pohotovostním režimu pak dva týdny. Sportovci také ocení odolnost proti vodě i prachu – hodinky Smartomat Squarz X GPS disponují maximálním krytím IP68. A když sportovní řemínek vyměníte za luxusní kovový, a sportovní dres za oblek, můžete s těmito chytrými hodinkami vyrazit klidně do divadla nebo na vernisáž. Pokud hledáte dostupné, elegantní hodinky s vlastním GPS senzorem, Smartomat Squarz X GPS je rozhodně kousek, který vás potěší.

Popis produktu

 • Značka: Smartomat
 • Model: Squarz X GPS
 • Barva: černá
 • Materiál: Ocel / sférické sklo (Gorilla Glass)
 • Voděodolnost: IP68
 • Tvar: hranatý displej
 • Displej: LCD dotykový 1,4“
 • Ciferník: 320 × 320 px
 • Řemínek: 21 cm
 • Hmotnost: 40 g
 • Výdrž: 5 / 15 dní (běžný provoz / pohotovostní režim)

Co najdete v balení

 • Hodinky Squartz X GPS
 • Dobíjecí kabel (USB-A - magnetický konektor)
 • Návod v českém jazyce
 • Dva řemínky (kovový a silikonový)

Vybavení

Kompatibilita: Android 5.0 a vyšší / iOS 8.0 a vyšší
Aplikace: LeMovt v češtině
Menu hodinek: čeština
Připojení: Bluetooth

Smart funkce: vibrace, upozornění na příchozí zprávy a hovory, počasí, budík (vibrace), stopky, časovač, vyhledání telefonu, měření tepu a tlaku, dýchání, monitoring spánku, měření vzdálenosti/krokoměr, měření tempa, měření trasy, dálkové ovládání hudby na telefonu

Sportovní aktivity: chůze, běh, jízda na kole, spinning
Senzory: GPS, GLONASS, akcelerometr, gyroskop

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení